Dobra restauracja włoska Kraków

Dobra włoska kuchnia
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród licznych alternatyw, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów i duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i czasem z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Popularne dania włoskie

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. zamawiamy w restauracji Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też lasagne, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *