Nietrzymanie gazów po porodzie

Coraz to więcej pań, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to problemy z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Elektroda dopochwowa

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z dam decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, mimo to kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć nadzwyczaj prędko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, ponieważ ćwiczenia dają wtedy lepsze efekty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie znaczącą kwestią są też ćwiczenia oddechowe, jakie trzeba w następnej kolejności jak w większości wypadków powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest przede wszystkim damom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle szybko zezwala ona powrócić do normy i czuć się przyzwoicie. Wiele pacjentek myśli, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też dolegliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *