Restaurants in Main Market

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe oraz ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują równie pyszne potrawy takie jak tortellini, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy restauracja korzysta z włoskich składników, czy w menu można znaleźć również nie tak typowe dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz dania z wielu części kraju. W dobrej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Aromatyczne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Obiad w klimacie włoskim bez wyjątku powinien obejmować również aperitiff. Odrobina alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji reguła. Dobra restauracja włoska w Krakowie Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese i noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodny zestaw win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez wahania trzeba poszukać restauracji, która potrafi podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *